Ar Jūsų automobilis jau paruoštas žiemos sezonui?

Niekas nedrįs prieštarauti, jog žiema yra daugiausiai iššūkių pateikiantis laikotarpis vairuotojams. Prastas matomumas, nekokios oro sąlygos bei daugelis kitų aspektų prisideda prie nelaimių skaičiaus keliuose, kuris kiekvienais metais primena, kaip greitai galime atsidurti nepavydėtinoje situacijoje. Saugumas keliuose yra nuolatos aptarinėjama tema, tačiau ar esate tikri, jog viską padarėte tam, jog užtikrintumėte savo ir kitų eismo dalyvių saugumą? Apie saugaus greičio pasirinkimą, kelio stebėjimą ir budrumą nekalbėsime, mat tai savaime suprantami aspektai. Šį kartą aptarsime transporto priemonės paruošimą ir saugumo reikalavimus, kuriuos turi atitikti jūsų automobilis artėjant žiemai. Taigi, jei dar nespėjote pradėti pasiruošimo žiemos sezonui, šis straipsnis jums padės apsispręsti, kaip visa tai padaryti teisingai.

Pirmuoju darbu vairuotojai dažniausiai laiko padangų keitimą. Tai ko ne svarbiausias aspektas, kurio nepamiršta nė vienas. Visgi, tai tik maža dalis pasiruošimo, kad ir kokia svarbi ji bebūtų. Kalbant apie padangas, jums reikia ne tik jas pasikeisti į žiemines bet ir patikrinti, ar pastarosios atitinka saugumo reikalavimus. Jei padangas naudosite ne pirmą sezoną, galimas daiktas, jog nusidėvėjimas yra tiesiog per didelis, tad patys ar su specialistų pagalba tai išsiaiškinkite. Padangų kokybė lemia stabdymo kelią, kuris ant slidžios dangos labai svarbus, tačiau jei jūsų automobiliui yra reikalingas stabdžių remontas Kaune, net ir pačios geriausios padangos neduos reikiamo rezultato. Kartais stabdžiu gedimai nėra tai greit pastebimi kaip mes manome. Jie neturi išvis dingti tam, jog būtų problema. Taigi, jei nesate tikri, transporto priemonės nuodugnus patikrinimas turėtų padėti atsakyti į šį ir dar daugiau klausimų.

Dar vienas aspektas, kuriam reikėtų skirti daug dėmesio – starterių-generatorių remontas Kaune. Greičiausiai ir patys ne kartą esame atsidūrę situacijoje, kai šaltą žiemos rytą nesikuria automobilis. Tam gali būti ne viena priežastis, tačiau viena jų, starterio-generatoriaus gedimas. Požymius galite identifikuoti ir patys, tačiau bet kokiu atveju tik šios srities specialistas jums nurodys esamą situaciją ir galimus problemos sprendimo būdus. Šie pavyzdžiai tik dar kartą įrodo, jog patikrinti automobilio būklę reikia ne tik tada, kai reikia pereiti techninę apžiūrą, bet kiekvieną rudenį, prieš žiemos sezoną. Tai svarbiausias dalykas, kuris padės paruošti transporto priemonę bet kokiems iššūkiams keliuose.

Žinoma, pasiruošimas apima ir tokius dalykus kaip langų skysčio keitimą, valytuvų patikrinimą bei panašius aspektus. Kartais tai atrodo tik smulkmenos, tačiau atsidūrus tam tikroje situacijoje, jos gali tapti lemiamais rodikliais. Jūsų, kaip vairuotojo, pareiga pasirūpinti, jog transporto priemonė būtų visokeriopai patikrinta ir paruošta žiemai, tad tai ir padarykite. Šiuo metu daugelis meistrų turi laisvas vietas, tad galima drąsiai teigti, jog dabar ir yra tinkamiausias laikas automobilio apžiūrai atlikti. Tai padarysite greitai ir efektyviai, na o važiuoti su techniškai tvarkingu automobiliu bus ir patiems maloniau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *