Ką būtina žinoti prieš atliekant dantų implantaciją?

Dantų implantacija – tai labai populiari procedūra, kuri dirbtinai atkuria paciento prarastą dantį. Kuo greitesnis danties pakeitimas yra labai svarbus, nes jei gyvensite su šiuo pažeidimu, laikui bėgant jis neigiamai įtakos burnos sveikatą, o galiausiai net ir veido formą. Jei laiku neatstatysite sugadinto ar visiškai prarasto danties, laikui bėgant išsivysčiusios dantų ir dantenų ligos bei sukandimo deformacija jus kankins visą likusį gyvenimą. Prarasto danties pasekmės yra išties didelės, nes jos įtakoja ne tik mūsų burnos sveikatą, bet ir išvaizdą. Jei norime išvengti netekto danties komplikacijų, danties implantacija yra vienintelė išeitis. Jei manote, kad ši operacija jums yra būtina, tikriausiai susimąstėte: ką derėtų žinoti prieš dantų implantaciją?

Danties implantacijos metu vietoj prarasto danties odontologas įstato titaninį sraigtelį. Įsukus šį svetimkūnį į prarasto danties plotą, jis tampa prarasto danties šaknies pakaitalu. Laiku atlikus šį pakeitimą sustoja kaulų mažėjimas ir išsaugoma tinkama veido forma. Kai implantas galiausiai užgyja, ant jo užmaunamas dantų išvaizdą atitinkantis protezas.

Dantų implantai privalo būti pagaminti iš titano. Bet kokia kita medžiaga gali neigiamai įtakoti žmogaus organizmą, kai tuo tarpu titaną mūsų kūnas priima be jokio vargo. Šios metalo savybės puikiai tinka odontologinėms procedūroms. Metalinis sraigtelis taip lengvai prigyja prie žandikaulio būtent dėl šios titano savybės. Tinkama, pastovi implanto priežiūra ir atsargumas užtikrins nepriekaištingą dantų ir dantenų sveikatą. Laikui bėgant ant implanto bus užtvirtintas protezas. Jeigu laikysitės higienos reikalavimų ir atliksite visas reikiamas procedūras, jūsų burnos sveikata ir toliau išliks nepriekaištinga.

Jei nusprendėte pasinaudoti šia procedūra ir pakeisti pažeistus ar prarastus dantis, pirma pasidomėkite kaip vyksta visa operacija. Vizitas pas gydytoją odontologą padės jums tai padaryti. Su jo pagalba atliksite reikiamus burnos higienos tyrimus ir suplanuosite tolimesnį gydymą. Jei jūsų dantų ir dantenų sveikata yra gerai, chirurgas gali pradėti procedūrą.

Panaudojus vietinę nejautrą implantas yra prisukamas į kaulą, kur buvo prarastas dantis. Ši procedūra yra neskausminga ir yra atliekama labai greitai. Pritvirtinus implantą chirurgas užsuka gijimo galvutė. Po savaitės odontologas išima visus siūlus ir leidžia implantui ramiai gyti. Gijimas kartais trunka iki 4 mėnesių, todėl kad šis procesas praeitų kuo geriau reikia pasirūpinti kuo geresne burnos higiena. Jei dantų gydytojo nurodymų ir viską padarysite teisingai, įstatytas implantas pamažu suaugs. Svarbu žinoti, kad jei dantų implantacijos dėka keičiate krūminį dantį,  jam turi būti kitoks, specialus keramikinis protezas. Keičiant priekinį dantį odontologai naudojamas plastmasinis dantis, kurio dėka taisyklingai susiformuoja dantenų kontūras. Sėkmingai atlikus visas procedūras gydytojai įstato keramikinį protezą, kurio būklė priklausys tik nuo jūsų burnos higienos priežiūros.

Daugiau informacijos apie dantų implantavimą rasite Sypsenosakademija.lt puslapyje.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *