Nauji pastatai biurams ir jų nuomos kaina – už ką mes mokame?

Greičiausiai pastebėjote, jog pastaruoju metu šalies didmiesčiuose biurų pastatai dygsta vienas po kito. Išties gražūs ir modernūs pastatai puošia miestus, na o asmenys, ieškantys nuomojamų patalpų biurams, gali pasirinkti darbo vietas ten, kur jiems labiausiai patinka. Kalbant apie naujus pastatus ir juose nurodomus įkainius, dažnas mūsų tik pagūžčioja pečiais. Kvadrato nuomos kaina yra tiesiog neįtikėtinai aukšta, kas gali sau tai leisti? Gali didesnės įmonės, kurioms svarbi jų darbo vieta, prestižas, bei kiti aspektai, kurie neabejotinai išaugina tokių pastatų vertę. Jei manote, jog kainos yra iš piršto laužtos, greičiausiai nė nenutuokiate, kiek kainuoja pastatyti tokius pastatus ir juos įrengti tam, jog būtų galima nuomoti patalpas. Prie nuomos kainų prisideda ir kiti svarbūs aspektai tad apie juos šį kartą ir pakalbėsime. Pabandysime atsakyti, kas lemia itin aukštas naujų biurų nuomos kainas.

Visų pirma reikėtų išskirti tai, jog nauji pastatai yra statomi laikantis naujų normatyvų, laikantis aukščiausių saugumo standartų. Toks dalykas kaip konstrukciju ugniaatsparinimas anksčiau nė nebuvo aptarinėjamas, na o šiandien be jo nevyksta nė vieno projekto įgyvendinimas. Tai specialūs priesgaisriniai dazai, kuriais padengtos konstrukcijos gaisro atveju negali deformuotis ir išlieka atsparios karščiui. Taip išsaugomos konstrukcijos ir išvengiamos didžiulės nelaimės, kai dėl karščio padarytos žalos gali sugriūti visas dangoraižis. Manote, jog tokia paslauga yra pigi? Galite būti tikri, jog pastatų savininkai išleidžia milžiniškus pinigus, jog užtikrintų maksimalų saugumą, na o tai ir yra pavyzdys, kodėl kai kurių pastatų patalpų nuomos kainos yra aukštesnės. Taip pat negalima pamiršti ir paties pastato projekto. Pripažinkime, jog kai kurie jų atrodo lyg iš Amerikos didmiesčių, tikrai užgniaužia kvapą, tiesa? Na o tokiu atveju reikia prisiminti, jog kainuoja ne tik projekto parengimas, bet ir jo įgyvendinimas, o kiekvienas netradicinis sprendimas kainuoja papildomai. Na ir galiausiai – vieta. Žinoma, kai kuriems biurams bei įmonėms visiškai nesvarbu, kurioje miesto vietoje dirbti, tačiau tikrai ne visiems. Natūralu, jog dirbti misto centre yra paranku, na o ką jau kalbėti, jei per biuro langus matote atsiveriantį miesto senamiesčio vaizdą. Net ir kalbėti nereikia, jog didmiesčiuose žemė yra brangesnė, na o ką jau kalbėti apie miestų centrus. Tad jei jums aktualu būti miesto širdyje, dirbti prestižiniame biure, kur norėtų apsilankyti kiekvienas klientas – būtent tokios patalpos jums ir būtų tinkamiausios.

Taigi, nenustebkite, jog kartais už naujų pastatų nuomojamas patalpas tenka mokėti gerokai didesnius pinigus nei tikėjotės. Natūralu, jog paslaugų kainos keičiasi, tačiau reikia įvertinti, jog daugeliu atveju ir pastatų šeimininkai investuoja dideles sumas tam, jog sukurtų patrauklų produktą. Įvertinkite, kas jums svarbiausia ir apsispręsti bus gerokai lengviau.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *